Logo Lipno infokanál

Život v jednom pokoji? Ano, jde to...

Život v jednom pokoji? Ano, jde to…

18.10. 2020
Plnohodnotný život v jednom pokoji... zdroj: www.inhabitat.com

Život v jedné místnosti v hodně z nás vyvolává vzpomínky na studentská léta na koleji, a ne každý by si ho vybral k žití zcela dobrovolně. V posledních letech se však díky vyšponovaným cenám realit stále častěji stává z garsonky naše první bydlením. A popereme-li se dobře s minimem prostoru, můžou to být i příjemné časy.

Zařídit jeden pokoj tak, aby byl dostatečně funkční ložnicí, kuchyní, jídelnou, obývákem i pracovnou a neutrpěla jeho estetická stránka je opravdu těžký úkol. Proto vám přinášíme trochu inspirace, jak se s takovým prostorem popasovat.

V garsonce z fotografií je plně využit každý prostor, ale zároveň vše působí vzdušně a uspořádaně. Najdeme zde vybavenou kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, relaxační zónu i spací část, která je chytře zakomponována pod strop a ušetřila tak spoustu místa. Do spací části se dostaneme po schodech, které slouží i jako úložný prostor. Všechen nábytek v bytě je vyroben na zakázku z kvalitních materiálů a většina má i dvojí funkci. Barvy jsou použity vesměs ve světlých tónech, které prostor opticky zvětšují.

Máte v plánu pořídit si garsonku, nebo v jedné bydlíte a zvažujete rekonstrukci? Inspirujte se dole v galerii.

Zdroj: www.inhabitat.com

Život v jednom pokoji