Logo Lipno infokanál

Unikátní rodinný dům v Praze využívá moderní technologie i umělou inteligenci

Unikátní rodinný dům v Praze využívá moderní technologie i umělou inteligenci

16.5. 2021

Villa Sophia, to je název unikátního domu, který v Praze navrhli architekti ze studia COLL COLL. Dům navržen pro kulturoložku a počítačového vědce je výjimečný po všech stránkách. Díky využité technologii a umělé inteligenci se obytné prostředí dokáže přizpůsobovat aktuálním požadavkům majitelů.

Podle architektů je stavba inspirována udržitelností a trvanlivostí. Dům zahrnuje celoroční zelenou střechu, modré světlo eliminující osvětlení domu a samojízdné dveře, které napomáhají přirozenému větrání. Villa Sophia je co možná nejvíc zapuštěna do okolního terénu, aby si i okolní domy mohly užít panoramatický výhled na město.

Ateliér: www.collcoll.cc

Foto: BoysPlayNice

Zdroj: www.inhabitat.com, www.earch.cz, www.collcoll.cc

Vila Sophia od studia COLL COLL


Oznamte nám tip na prodej nemovitosti a získejte odměnu!

Jestliže znáte někoho, kdo prodává svou nemovitost, neváhejte a kontaktujte nás. Za informaci vedoucí ke zprostředkování prodeje ve vašem okolí nabízíme zajímavou finanční odměnu.

Vy zajistíte kontakt, my zajistíme prodej! V naší realitní společnosti se o prodej nemovitosti postará zkušený realitní makléř, který udělá vše pro maximální spokojenost prodávajícího i kupujícího.

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE