Logo Lipno infokanál

Proměnit staré veřejné toalety v luxusní byt? I to je možné!

Proměnit staré veřejné toalety v luxusní byt? I to je možné!

17.5. 2020
veřejné toalety před rekonstrukcí zdroj:

Skoro až neuvěřitelný příběh se stal na jihovýchodě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Laura Clarková z Velké Británie je žena mnoha profesí. Televizní moderátorka, lektorka, spisovatelka a v našem článku hlavně architektka Laura se jednoho dne procházela Londýnem, když narazila na staré, nepoužívané veřejné toalety. Jiného by ani nenapadlo zastavit, ale Lauru prostor nevyužívaných toalet zaujal natolik, že se rozhodla ho přetvořit. První myšlenka byla přetvořit desítky let nevyužívaný prostor na bar. Posléze však tuto myšlenku přehodnotila a rozhodla se pro byt.

...a po rekonstrukci zdroj:

Žena nejprve pátrala po majiteli, od kterého by prostor odkoupila. Když se jí pátrání zdařilo a sdělila majiteli svůj záměr, nemohl uvěřit svým uším. Nevyužívaný prostor ji však prodal a Laura se tak mohla pustit do práce.

Jako správná žena činu se rozhodla provést téměř všechny stavební úpravy sama a vyšlo to. Po pěti letech se mohla Laura pochlubit dílem, nad kterým zůstává rozum stát. V bytě nechybí kuchyň, ložnice, koupelna, obývací pokoj a dokonce ani balkon. Nevěříte? Podívejte se do galerie fotek pod článkem.

Zdroj: www.inhabitat.com

Jak šel čas