Logo Lipno infokanál

Nedostatek prostoru ani omezený rozpočet designéra nezastavil

Nedostatek prostoru ani omezený rozpočet designéra nezastavil

24.1. 2021
Skvěle využitý prostor... zdroj:

Na pravém břehu řeky Vltavy v Praze se už odedávna rozléhá bývalá vesnice a obec, nyní městská čtvrť – Troja. A právě tam najdeme malý byt mladé vysokoškolačky. A protože i malé bydlení může vypadat krásně a vkusně, svěřila kompletní rekonstrukci bytu do rukou odborníka. Rekonstrukce se ujal designér specializující se na interiéry bytů a rodinných domů Ondřej Fabšič. Toho při realizaci nezastavil nedostatek prostoru, ani omezený rozpočet.

V celém bytě volil designér světlé barvy, které jsou expanzivní a vzdušné, což dodává celému prostoru dojem, že je větší a jasnější. Jediným tmavým prvkem je vinylová podlaha v dekoru dubu, která je ideálním výchozím bodem k vytváření zajímavých kontrastů a na rozdíl od světlé působí stabilně a útulně.

Velkým snem mladé ženy byla samostatná a prostorná šatna. Tento sen se podařilo Fabšičovi splnit ihned po vstupu do bytu, kde nyní najdeme velké vestavěné skříně s posuvnými dveřmi. I tady myslel designér na malou rozlohu bytu a doplnil posuvné dveře o velké zrcadlo, které chodbu opticky rozšiřují.

Odpočinková zóna... zdroj:

K oddělení vstupní chodby od obytného prostoru použil designér celoskleněné dveře, čímž opět podpořil světlost bytu. Obytným prostorem se rozumí kuchyň, obývací pokoj a ložnice oddělená příčkou.

Praktická kuchyňská linka ve tvaru písmene L nabízí dostatek místa na přípravu pokrmů a bílá barva skříněk doplněná o lamino v dekoru světlého dřeva opět dodává pocit většího prostoru. Místo obkladu za kuchyňskou linkou je použito sklo. Lednice je chytře schovaná ve středovém sloupu navazujícího na příčku, která odděluje kuchyni a obývací pokoj od ložnice. Jídelní stůl vytvořený na míru truhlářem Ondřejem Duchkem společně se světly značky Elusia už jen dotváří příjemnou atmosféru.

Malý obývací pokoj hned vedle kuchyně navazuje na koncept celého bytu a tvoří samostatný prostor pro studium, relaxaci či setkávání s přáteli. Jeho dominantou je sedačka v modrošedé barvě, ze které může majitelka sledovat televizi umístěnou na protilehlé stěně. Úložný prostor vyřešil designér nízkou skříňkou přímo pod televizí.

Oddělená ložnice příčkou... zdroj:

Ložnice oddělená příčkou z jedné strany a závěsem ze strany druhé. Je vybavena pouze dvojlůžkem v dekoru světlého dřeva. V bytě je také namontovaná ribstol, která slouží ke cvičení a vyčištění hlavy po náročném dni.

Koupelna i samostatná toaleta jsou oddělené prosklenými dveřmi s mléčným neprůhledným sklem. V koupelně najdeme praktický sprchový kout, umyvadlo se zrcadlem a úložné skříňky. Toaleta je vybavena umyvadlem, bidetovou sprškou a úložným prostorem. V obou případech jsou zvolené stejné obklady v šedém odstínu.

Přáním majitelky bytu bylo vytvořit harmonický, ale přesto funkční prostor, kde se bude moci setkávat se svými přáteli a zároveň mít klidný koutek pro učení. A to se designérovi Ondřeji Fabšičovi z ateliéru Fabon dokonale povedlo.

Nemovitost najdete i v našem portfoliu nemovitostí.

Krásný designový byt 1+kk

Krásný designový byt 1+kk