Motokárový jezdec Davídek, kterého BYDLENÍČKO podporuje, vstoupil do nové sezóny

Motokárový jezdec Davídek, kterého BYDLENÍČKO podporuje, vstoupil do nové sezóny

26.7. 2020
Davídek v akci... zdroj:

BYDLENÍČKO už delší čas podporuje, mimo jiné, motokárového šampiona Davida Gorčicu, který má letos ambice, být ve světové TOP 10 v závodech motokár. A jak se Davídkovi zatím daří? To si přečtěte níže.

Davidovi je 10 let a s motokárou se seznámil teprve před třemi lety na okruhu v Písku. Už první sezóna ukázala, že to Davida nejen baví, ale je schopen udržet krok s těmi nejrychlejšími.

Letos dal Dejv do přípravy na novou sezónu opravdu všechno a je to znát. Má za sebou první letošní jednorázový EVOLUTION CUP 2020, který se jel dne 6. 6. 2020 v Třinci. V kvalifikaci David obsadil krásné 4. místo a jelo se dál. V Superfinále Dejv sice bojoval, zkoušel předjížděcí manévry, kde to jen šlo, ale z přemíry snahy udělal i on drobnou chybku a tak nakonec obsadil 6. místo.

Davídek obsadil krásné 4. místo... zdroj:

17. – 19.7. 2020 se konal první podnik Mistrovství ČR v kartingu a to v západočeském Chebu. Speciálně na tuto trať se malý Dejv velmi těšil. A jak se ukázalo v průběhu víkendu, trať mu prostě sedí. Výborně zvládl kvalifikaci a vybojoval si super druhé místo. Pro Dejva to byla premiéra v první řadě na MČR. Ještě v sobotu večer se jelo první finále a Dejv jízdu dokončil těsně třetí s dosaženým nejrychlejším kolem v rozjížďce.

V neděli ráno byl na programu ranní Warm-up a hned po něm druhá finálová rozjížďka, kterou David vyhrál opět s nejrychlejším kolem závodu a s náskokem 2 vteřin na zbytek pole. Bohužel dostal penalizaci a nakonec skončil na 4. místě. Vlastní Superfinále se neslo v bojovném duchu a Dejv obsadil krásné čtvrté místo.

Už teď se Davídek těší zpátky na trať a my mu budeme držet palce do dalšího závodu na MČR v Písku. DEJVE DO TOHO!