Logo Lipno infokanál

Kdo je realitní makléř a jaká je jeho náplň práce?

Kdo je realitní makléř a jaká je jeho náplň práce?

10.12. 2019

Práce realitního makléře je velmi často zaměňována. Spousta lidí je přesvědčena, že realitní makléř je prodejce nemovitostí a přijde jim jejich práce zbytečná. Pojďme se tedy na práci realitního makléře podívat blíže a zbourat zažité klišé, že realitní makléř prodává nemovitosti.

Realitní makléř totiž neprodává nemovitosti, ale své služby!

Kdo je tedy realitní makléř a jaká je jeho náplň práce? To se dozvíte v následujících řádcích.

V první řadě si musíme říci, že realitní makléř by nikdy neměl být Vaším nepřítelem, ba naopak. Dobrý realitní makléř je Vaším spojencem, který se snaží uspokojit všechny Vaše potřeby a požadavky. Je to člověk, který je své práci naprosto oddaný. Je schopen se neustále vzdělávat nejen v realitách, ale i právu a financích. Musí milovat práci s lidmi, je spolehlivý, dochvilný, empatický, přátelský, ale přesto si umí udržet odstup. U realitního makléře je také důležitá časová přizpůsobivost. Pevná pracovní doba je v tomto povolání tabu. Proto rozhodne-li se člověk stát se realitním makléřem, práce by se měla stát jeho životním posláním nikoli jen nástrojem k uživení. Ztráta soukromí ovlivní jeho i nejbližší okolí.

Kdo je realitní makléř už víme. Také jsme si řekli, že makléř neprodává nemovitosti, ale své služby. Jaká je tedy náplň jeho práce?

Realitní makléř je především asistentem a poradcem každého svého klienta. Jeho úkolem je zjistit, co klient požaduje a zda jsou jeho představy reálné. Snaží se vyhovět každému tak, aby došlo k plnému uspokojení všech stran. Hledá zlatou střední cestu. Umí si poradit v nestandardních situacích. Je dobrým psychologem. V každou denní hodinu je schopný odpovědět na otázky svých klientů. Musí být dobrým managerem. Radí v ekonomických a právních problémech. Komunikuje s právníky, úřady. Připravuje smlouvy. Stará se o propagaci. Pracuje v terénu i kanceláři. Připadá Vám, že je realitní makléř takový malý Brouk Pytlík? Nejste daleko od pravdy.

Lidé si často myslí, že v realitách se pohybují velké peníze. To je také nejčastější důvod, proč bývají makléři jejich odpůrcům trnem v oku. Avšak ne každý makléř by svým odpůrcům dal za pravdu. Jako všude, i v realitním světě zavisí na jednotlivci a jeho pracovním nasazením. Žádné úspěchy nepřijdou samy a budování dobré pověsti v realitním světě je běh na dlouhou trať.