Logo Lipno infokanál

Jaký je nejžádanější byt v České republice? Podívejte se sami

Jaký je nejžádanější byt v České republice? Podívejte se sami

4.10. 2020
Byt 3+1 v osobním vlastnictví zdroj: www.bydlenicko.tv

Lidé mají různé představy o svém vysněném bydlení. A jak vypadají představy o vlastním bydlení Čechů? Na to pro Seznam Zprávy odpověděla analýza realitní platformy Sreality.cz a společnosti Reas.cz.

Data pro analýzu byla sbírána v první polovině září letošního roku. Právě v tomto období je obvykle o nemovitosti velký zájem. „Podívali jsme se na vyhledávání nabídek nemovitostí určených k prodeji na největším českém realitním portále Sreality.cz. Celkem jsme zanalyzovali přes milion zadaných požadavků,“ říká Šarlota Smutná, datová analytička Seznam.cz.

A jak by tedy měl podle analýzy vypadat byt průměrného Čecha? Z analýzy vyšlo, že nejdůležitějšími faktory jsou velikost, dispozice a cena.

Ideální velikost bytu průměrného Čecha by měla činit okolo 70 metrů čtverečních a dispozičním řešením 3+1. Jde tedy o byt, který poskytne dostatek prostoru i vícečlenné rodině. Byt by měl být v dobrém stavu a minimálně ve druhém patře cihlového domu. Cenově by pak měl takový byt vyjít průměrně okolo 5 milionů, záleží na lokalitě. Češi také upřednostňují osobní vlastnictví, většinou je to z důvodu financování nemovitosti a s tím spojené dosažení hypotéky. Dalšími parametry, které ovlivňují průměrného Čecha ve vyhledávání bydlení jsou výtah, parkování, balkon, zeleň v okolí, dopravní obslužnost.

A jak se ztotožňujete s touto analýzou Vy?

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/…ypada-120503?…

Byt 3+1

Zpět na Vše