Logo Lipno infokanál

Charitativní běh CHLU-CHLU 2023, kterým bylo BYDLENÍČKO partnerem, je za námi.

Charitativní běh CHLU-CHLU 2023, kterým bylo BYDLENÍČKO partnerem, je za námi.

24.5. 2023
Dezorientační běh ChluChlu 2023 zdroj:

Třetí ročník recesistického závodu s charitativním posláním Dezorientační běh Chlu-Chlu, který se uskutečnil v sobotu 20.5.2023, je za námi.

Letos se vybíraly peníze pro Romana Šanderu, který v roce 2020 onemocněl metastazující rakovinou, a ta jemu i celé jeho rodině komplikuje už třetí rok život.

Na start se postavilo 156 závodnic a závodníků, kteří byli rozděleni do několika kategorií: běžec, běhna, rodinná procházka, rodinné kolo, cyklomuž, cykložena. Po hromadném startu ve 13:15hod. se všichni vydali ze sportovního areálu Věncovna v Chlumci do Chlumu u Křemže. První do cíle doběhl Petr Pešl za úctyhodných 44 minut. Závod uzavírali borci z kategorie rodinná procházka v 17:30hod. Děti a vítězové kategorií dostali medaile a drobné dárky. Pak už se sčítalo.

Díky prodeji triček v retro stylu Emila Zátopka, dobrovolnému vstupnému a stavu transparentního konta se podařilo vybrat krásnou částku 63 754 Kč.

Vybraná částka bude Romanovi především sloužit na zajištění péče po léčbě chemoterapií, částečně jako příspěvek na schodišťovou sedačku za 600 tisíc a vyšší auto, do kterého by si Roman dokázal přesednout z vozíku sám, bez pomoci.

Roman i jeho rodina byli po celou dobu součástí akce a dojatě děkovali všem účastníkům závodu nejen za materiální, ale i psychickou podporu a lidskou sounáležitost.

Romanův transparentní účet 5050694023/0800 je stále otevřený a je možné na něj i nadále zasílat finanční podporu a ulehčit jemu i jeho rodině život.

Všem Vám, kteří jste se zúčastnili nebo se podíleli na organizaci akce, patří velké díky. A snad příští rok na viděnou.

https://www.chlu-chlu.cz/

Dezorientační běh ChluChlu 2023

Zpět na Aktuality